V roku 1993 zanikol v Československu historicky veľmi dobre známy závod poskytujúci služby vývoja a výroby dosiek plošných spojov “Výskumný ústav mechanizácie a automatizácie – VUMA”.

Vývoj a výroba prototypových elektronických zariadení mala a má v Novom Meste nad Váhom svoje veľké zázemie a tak, sme sa rozhodli naše dlhoročné skúsenosti zúžitkovať vytvorením súkromnej firmy.

Na začiatku bolo hlavným zameraním našej firmy návrh plošných spojov.

Postupom času sa činnosť rozšírila aj na malosériovú výrobu jednostranných plošných spojov, resp. kooperačnú výrobu obojstranných.

Neskôr okolo 1997 vzhľadom na požiadavky iných výrobcov plošných spojov sme našu ponuku služieb rozšírili o distribúciu základného materiálu, spolupracovali sme výhradne s českým výrobcom Lamitec . So zvyšujúcim nástupom a dopytom výrobcov po čínskych dodávateľoch základného materiálu sme túto službu neskôr bohužiaľ museli vyradili z našej ponuky.

Investíciami a postupným rozširovaním technológie za účelom uspokojenia zákazníckych požiadavok sme sa postupne dostali od kooperovania jednotlivých služieb ku neskoršiemu kompletnému spracovaniu plošných spojov v našej spoločnosti.

Postupom času sme sa snažili zákazníkom vyhovieť aj v oblasti kooperačného osadenia.

Od roku 2013 sme naše portfólio služieb rozšírili aj o elektronický obchod s materiálmi pre domácu výrobu plošných spojov, aby sme uspokojili skupinu fanúšikov domácej prototypovej výroby.

Dnes už v našej firme disponujeme kompletnou technológiou na výrobu dosiek plošných spojov, ale taktiež i niekoľkými SMT osádzovacími automatmi, poloautomatickým osádzovacím strojom, technológiou na automatickú i ručnú tlač cínovej pasty a taktiež spájkovacích technológii v parách, ale taktiež aj konvenčnou in-line pretavovacou pecou a cínovou vlnou.

Snažíme sa vždy sledovať požiadavky našich zákazníkov a postupne im vyjsť v ústrety, tak aby sa k nám v budúcnosti vždy s radosťou vracali. V budúcnosti by sme radi obnovili distribúciu základného materiálu pre výrobcov plošných spojov, s ktorou máme bohaté skúsenosti z minulosti, taktiež by sme radi šli cestou postupnej modernizácie jednotlivých pracovísk výroby, ale i osádzania.

Zákazníci oceňujú hlavne  našu flexibilitu, spoľahlivosť dodávok, vysokú kvalitu a priaznivú cenu. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte nás prosím kontaktovať.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu …Kukučkovci a kolektív DPSK, spol. s.r.o.