Tvorba ceny

Štandardná cena výroby dosky plošného spoja (panel servis), pokiaľ nejde o tzv. pool-servis, pozostáva z ceny technickej prípravy a z ceny samostatnej výroby dps. Pri opakovanej výrobe už cena pozostáva len zo samotnej výroby a technická príprava sa už neúčtuje. Technická príprava (Výrobné podklady) je štandardne nami archivovaná. Na vyžiadanie zákazník podklady pošleme. Ak si želáte presnú cenu dps pošlite gerber274-X a excellon data, prípadne BRD s požiadavkou na cenovú ponuku na e-mailovu adresu  a my vám obratom pošleme cenovú ponuku aj s dodacími termínmi. Ak vám ceny, alebo termíny z cenovej ponuky nevyhovujú, kontaktujte nás a dajte nám vedieť vašu predstavu. Určite budeme hľadať  “win-win” riešenie, aby prišlo k vzájomnej dohode.

Panel-service

Cena technickej prípravy výroby (skratka TPV)

Technickej prípravy pozostáva z prípravných prác, bez ktorých by výroba dosky plošných spojov nemohla prebehnúť. Najčastejšie ide o rozvrhnutie  výrobného panelu, merania parametrov plochy CU, výroby filmových predlôh, výroby vŕtacieho, frézovacieho a drážkovacieho programu, príprava testovacích dát. Alternatívne pri doskách plošných spojov, ktoré sa osádzajú to bývajú služby, ktoré je potrebné vykonať na korektné a profesionálne osadenia a zaspájkovanie komponentov na dosku plošného spoja. Ide najčastejšie o prípravu tzv. stencilu, resp. príprava osadzovacieho programu pre SMT automat.

Ceny TPV podľa druhu plošných spojov:

Jednostranné: 25eur (v prípade výroby aj s popisom súčiastok + 10eur, v prípade elektronického testu + 10eur)

Obojstranné: 35eur (v prípade výroby aj s popisom súčiastok + 10eur, v prípade elektronického testu + 10eur)

4vrstvové: 100eur (popis súčiastok započítaný v cene, elektronický test automaticky v cene)

6vrstvové: 150eur (popis súčiastok započítaný v cene, elektronický test automaticky v cene)

V prípade väčších, alebo neštandardných paneloch sa cena za TPV môže meniť. Firma DPSK si vyhradzuje právo na zmenu cien TPV od tohoto cenníka.

Špeciálna služba je zhotovenie CNC vŕtacieho predpisu ku skenovanej predlohe, napríklad z amatérskeho rádia ku dvojstrannej alebo jednostrannej dps, tento proces je individuálny a odvíja sa od počtu otvorov, pre presnú cenu si nechajte zhotoviť cenovú ponuku.

Cena samostatnej výroby:

Cena sa odvíja od množstva výroby v zásade sa ceny menia pri množstvách 10dm2 / 30dm2 / 50dm2 / 100dm2 250dm2 a 500dm2.

Obojstranný dps: 6,74 – 2,2 eur / dm2

Jednostranný dps: 1dm2 = 3,34 – 1 eur / dm2

Štvorvrstvový dps: 30 – 10 eur / dm2

Pre určenie ceny však odporúčame, aby ste si nechali vyhotoviť cenovú ponuku na mieru.

Pool-service

Pre prototypové množstvá ponúkame zákazníkom tzv. pool-servis metódu výroby.  Táto metóda prebieha v praxi tak, že sa u nás krátku dobu (max. týždeň) akumulujú prototypové zákazky, ktorými sa zaplní jeden spoločný panel a následne po výrobe sa rozdelí podľa zákazníkov. Výhoda pre zákazníka je taká, že nie je potrebné platiť zvlášť TPV. Nevýhodou je že zákazník nevlastní podklady (filmy, programy pre opracovanie atd..) podľa, ktorých je možná opakovaná výroba a teda pri opakovanej výrobe je potrebné použiť znovu Pool-servis, alebo vykresliť filmy nanovo.

Pool-servis má prevedenie ako obojstranný prekovený, 2x nespájkovacia maska (zelená), povrchová úprava HAL, delenie na finálny rozmer je realizované ofrézovaním. Použitý základný materiál je FR4 s hrúbkou dielektrika 1,5mm a hrúbkou základného plátovania 18um / 18um (Po galvaniazácii cca 35 / 35um)

Alternatívne je možné dorobiť popis v cene 10eur / stranu.

Ceny Pool-servisu:

Plošné spoje do 1dm2:  20eur

Plošné spoje > 1dm2 <2dm2:  40 eur

Plošné spoje nad >2dm2 < 3dm2:  60 eur

Plošné spoje nad >3dm2 < 4dm2:  80 eur

Pri viac rôznych druhoch v rámci jednej objednávky účtujeme poplatok 5 eur, za každú ďalšiu položku. Pri jednom druhu dps a množstvách nad 4dm2 odporúčame štandardnú výrobu aj s TPV.

Ceny dopravy:

Pre firemných zákazníkov preferujeme dopravu prostredníctvom dopravnej spoločnosti Slovak Parcel Service. Prepravu do zahraničia zabezpečuje firma In-Time.

Minimálna cena za prepravu vrámci slovenska je 5eur bez DPH. Minimálna cena za prepravu vrámci EU je 12eur bez DPH.

V prípade súkromných osôb ponúkame možnosť prepravy Slovenskou Poštou. Cena takejto dopravy záleží zvyčajne od hmotnosti, minimálna cena je však 5 eur.

Všetky ceny na tejto stránke  sú uvádzané bez DPH.